top of page

Autentiškas moteriškumas

Autentiškas moteriškumas
Su Kovo 8-aja!

Kovo 8-osios proga verta drauge pasidžiaugti ir kalbėti apie tai, kaip keičiasi moterų lyderystės samprata ir kaip ši transformacija prisideda prie sveikesnės darbo kultūros bei efektyvesnės organizacijų veiklos.


Ilgą laiką verslo pasaulis buvo formuojamas pagal vyriškas normas, kuriose dominavo konkurencija, griežtas hierarchijos laikymasis ir emocijų slopinimas. Moterims, siekiančioms sėkmės, dažnai buvo sakoma, kad jos turi prisitaikyti, tapti kietesnėmis, mažiau emocionaliomis, labiau „tinkamomis“ įsitvirtinusioje sistemoje. Moterys matė, kad stiprybė ir galia reiškia tik vyriškus bruožus, todėl daugelis slopino savo moteriškumą tam, kad išsikovotų savo vietą vyriškame verslo pasaulyje. Tačiau ši paradigma pasikeitė. Tai, kas anksčiau buvo laikoma verslo pasaulio taisykle, keičiasi – moterims nebereikia tapti vyriškomis, kad pasiektų sėkmę.


Autentiškas moteriškumas - autentiška lyderystė 


Šiandien vis daugiau tyrimų rodo, kad lyderystė, paremta emociniu intelektu, empatija ir bendradarbiavimu, ne tik kuria sveikesnę darbo aplinką, bet ir lemia didesnį organizacijų efektyvumą. Moterys vis dažniau įrodo, kad jų natūralios stiprybės – gebėjimas įsiklausyti, kurti ryšius, vadovauti per įgalinimą, o ne per kontrolę – yra ne trūkumas, o privalumas. Jos atneša naują, autentišką ir subalansuotą požiūrį į lyderystę, kuri nestokoja sveiko moteriškumo.


Moterų lyderystės vaidmuo organizacijose


Moksliniai tyrimai patvirtina, kad organizacijos, kuriose vadovaujančiose pozicijose ar valdybose yra daugiau moterų, demonstruoja geresnius rezultatus: jose priimami labiau subalansuoti sprendimai, skatinama kūrybiškesnė problemų sprendimo kultūra, didesnis dėmesys skiriamas ilgalaikei vizijai ir komandiniam darbui. Tai rodo, kad sėkminga lyderystė nebūtinai turi būti siejama su tradicinėmis vyriškomis savybėmis, kaip konkurencija ar agresyvumas. Šiandien sėkmingi lyderiai – tiek moterys, tiek vyrai – nebesivadovauja stereotipais. Jie mokosi derinti tvirtumą su lankstumu, racionalumą su intuicija, užsibrėžtus tikslus su gebėjimu įsiklausyti.


Iššūkiai ir ateities perspektyvos


Nors pokyčiai vyksta, iššūkių vis dar netrūksta – nuo nepagrįstų stereotipų ar lūkesčių darbe ir visuomenėje iki sunkumų siekiant darbo ir asmeninio gyvenimo balanso. 

Vis dėlto, kuo daugiau moterų profesiniame pasaulyje demonstruoja, kad galima būti sėkmingomis neaukojant savo moteriškumo, tuo labiau keičiasi visuomenės suvokimas. Tikroji stiprybė slypi autentiškume. Šiuolaikinė moteris gali būti ryžtinga, tvirta, gebėti nustatyti ribas ir vadovauti su pasitikėjimu, išlaikydama savo unikalų moteriškumą. 


Švęskime savo pavyzdžiu: įkvėpkime vienos kitas! 


Kovo 8-oji – tai džiugus priminimas, kad moterys lyderės keičia pasaulį ne kopijuodamos senus modelius, o kurdamos naujus – tokius, kurie remiasi autentišku moteriškumu, įtrauktimi ir ilgalaike vizija. Tebūnie tai įkvėpimas ne tik šiandienos, bet ir ateities kartoms.

Comments


Commenting has been turned off.
kontaktai:

Giedrė Skupienė

Tel: +37065030009

giedre@gyvenimoraktas.com

Vilnius

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram

Dėkoju!

Prisijunkite prie registruotų vartotojų

Gaukite naujienas ir informaciją pirmieji

bottom of page