top of page

Pozityvumo nauda ir kaip jį kurti

Atnaujinta: 02-26


Pozityvus žmogus į savo gyvenimą žiūri kaip į kupiną galimybių.

Kai žmonės kalba apie teigiamą, pozityvų požiūrį į gyvenimą, jie dažnai galvoja, kad tai reiškia paviršutinišką laimės ženklų rodymą, pavyzdžiui, šypseną veide arba kalbėjimą apie gerus dalykus. Tačiau pozityvus požiūris yra giliau ir turi didesnį poveikį nei paviršinis linksmumas. Neigiamas požiūris skatina baimę, o teigiamas – priešingai, skatina viltingesnį požiūrį į gyvenimą, atrandant galimybes.

Daugybė studijų įrodė, kad pozityvus požiūris į gyvenimą koreliuoja su geresne psichologine ir fizine savijauta ir netgi gali pailginti mūsų gyvenimo trukmę. Pozityvus žmogus į savo gyvenimą žiūri kaip į kupiną galimybių. Toks požiūris natūraliai skatina gyventi taip, kad matydami galimybes kurtumėme naujus įgūdžius, kurtumėme savo gyvenimą.


Kalbant apie darbo vietą, mūsų požiūris turi įtakos ne tik tam, kaip kiti mus priima, bet ir mūsų pasitenkinimui darbu bei rezultatyvumui. Atsižvelgiant į tai, kad daugelis mūsų darbe praleidžiame apie keturiasdešimt valandų per savaitę, pozityvaus mąstymo ugdymas darbe įgauna dar didesnę vertę.


Taigi, kaip kurti pozityvumą?


* Apsupkime save pozityviai mąstančiais ir bendraujančiais žmonėmis. „Su kuo sutapsi, tuo ir tapsi“,- sako sena lietuviška patarlė. Jei daugiausia laiko leidžiame su žmonėmis, kurie nuolat viskuo skundžiasi, labai greitai pradėsime pasaulį matyti negatyviai kaip ir jie. Todėl taip svarbu kuo daugiau laiko leisti su žmonėmis, kurie mėgsta tai, ką jie daro, turi naujų idėjų, domisi daugybe dalykų apart tiesioginio darbo. Tai pozityviai veiks ir mūsų požiūrį. Mes ne visada galime pasirinkti savo bendradarbius, bet galime pasirinkti kiek laiko leidžiame su nepatenkintais ir kaip su jais bendraujame.


* Suteikime savo mintims teigiamų impulsų. Lygiai kaip aplinkiniai žmonės įtakoja mūsų savijautas, taip pat ir mūsų pačių mintys veikia kaip jaučiamės ir ką veikiame. Klausykimės pozityvios muzikos, motyvuojančių, auginančių, įkvepiančių audioknygų, žiūrėkime video ar podcast‘us, kurie yra pozityvūs ir padeda tobulėti. Jei sakome, kad „esi tas, ką valgai“, taip pat galime sakyti, kad „esi tas, kuo domiesi“.


* Stebėkime savo kalbą. Sąmoningai atkreipkime dėmesį, kokius žodžius naudojame kai kalbame ar mąstome. Kalbos struktūra įtakoja žmogaus pasaulio matymą ir mąstymo būdą. Mūsų kalbos maniera įtakoja kaip mes galvojame apie save, savo darbą ir tuos, kurie yra šalia. Taigi, mūsų kalba nusako kaip mes suvokiame pasaulį ir sukuriame sau apribojimus arba galimybes.


* Būkime malonūs kitiems žmonėms, nes tai kuria laimę ne tik jiems, bet ir mums patiems. Ne viena studija įrodė, kad duodami esame laimingesni, nei gaudami. Dar įdomiau, kad prisiminimas gero darbo poveikio, skatina mus daryti tai dar kartą. Kai buvimas maloniu kitiems žmonėms tampa įpročiu, tai sukuria dosnumo ir laimės ciklą, kuriame mes patys ir aplinkiniai jaučiamės pozityviai.


* Giliai, kokybiškai kvėpuokime, nes tai padeda atsipalaiduoti. Būdami ramūs, lengviau kuriame savo požiūrį ir randame konstruktyvius sprendimus. Kai jaučiame, kad kaupiasi įtampa, raskime ramią vietą, kur kelias minutes galime pabūti tyloje vieni ir ramiai, giliai pakvėpuoti. Tai ne tik sumažina stresą, bet taip pat padeda nuraminti, išvalyti mintis ir pažvelgti į situaciją iš kitos, galimybių, augimo perspektyvos.


* Prisiimkime atsakomybę ir pasirinkime savo reagavimo būdus. Kai prisiimame atsakomybę už tai, kas tuo metu vyksta, už savo mintis, žodžius ir veiksmus, imamės aktyviai veikti neieškodami kaltų, o ieškodami ir atrasdami kaip geriausiai toje konkrečioje situacijoje galėtumėme pasielgti. Tai padeda jaustis situacijos meistru, o ne auka. Žmonės kurdami, spręsdami, matydami prasmę tame, ką daro, jaučiasi laimingi. Nors įtakoti konkretų įvykį galime ne visada, mūsų pasirinktas reagavimo būdas stipriai koreguoja situacijų pasekmes.


* Įsivardinkime savo tikslus. Tai specifiniai dalykai, kuriuos norime pasiekti. Sudėtinga būti pozityviu, jei galvoji, kad judi nežinia kur. Tikslai yra parodymas pirmiausia sau, kad turiu planą ir dirbu ta linkme. Tai yra mūsų pozityvaus judėjimo pirmyn nuorodos.


* Savo gyvenimą kuriame patys. Tam padeda šie vidiniai įsitikinimai:

» Nuo manęs daug priklauso kas vyksta mano gyvenime;

» Nuoseklus darbas atneša rezultatus;

» Esu pasirengęs(usi) priimti ir kurti pokyčius;

» Net kai atrodo sunku, judu į priekį ir randu galimybes.

Kai šie įsitikinimai mūsų galvoje, mes nesiveliame į negatyvumą laukdami kol pasaulis kažką padarys dėl mūsų, o imamės žingsnių patys.


* Dažniau juokimės. Juokas naudingas fiziškai ir psichologiškai. Susikurkime kuo daugiau progų nuoširdžiai pasijuokti. Juokas ypatingai padeda situacijose, kai atrodo, kad viskas griūna. Kas nemyli žmogaus, kuris košmariško projekto viduryje tinkamai pašmaikštauja, dėl ko visa netvarka staiga atrodo linksma? Būkime tuo žmogumi. Atraskime juokingų aspektų visada, kai tik įmanoma. Svarbu, jog juoktumėmės su žmonėmis, o ne iš žmonių. Tai sumažina stresą, atpalaiduoja ir padeda lengviau susikalbėti, rasti sprendimus.


* Žvelkime į situacijas ilgalaikėje perspektyvoje. Trumpalaikės situacijos dažniausiai sukelia daug emocijų. Sprendimų priėmimas ar veiksmų ėmimasis tuo remiantis yra ne tik prasta idėja, bet ir skatina neigiamą požiūrį. Tuo tarpu žiūrint į dalykus ilgalaikėje perspektyvoje, dabartiniai iššūkiai atrodo daug mažiau baisūs, nes platesnis vaizdas leidžia kitaip vertinti tai, kas vyksta dabar ir kokius pasirinkimus turiu. Realus mąstymas ilgalaikėje perspektyvoje teigiamai įtakoja mūsų savijautą ir padeda pasiekti išsikeltus tikslus.


* Būkime smalsūs ir nuolatos mokykimės. Tuomet mūsų požiūris bus teigiamas, nes žiūrime į ateitį ir norite suprasti, atrasti, sužinoti, o ne užsidaryti. Domėjimasis situacija ar tuo, kas vyksta, skatina būti sąmoningais ir dėmesingais, suvokti esamą akimirką, o tai kuria pozityvų požiūrį.


Papildykite šį sąrašą gudrybėmis, kurias sugalvojote, atradote patys. Ir darykite tai. Nuolat. Investuokite į savo pozityvų požiūrį ir pamatysite kokį didžiulį poveikį tai turės visam jūsų gyvenimui ir aplinkiniams žmonėms.

116 peržiūrų0 komentarų

Comentários


bottom of page