top of page

Dėkingumas kaip gyvenimo būdas

Atnaujinta: 2020-11-15


Viena stipriausių praktikų, padedanti gyvenime matyti pozityvius dalykus, galimybes, džiaugtis yra dėkingumo praktika.

Dažnai klientams kyla klausimas: Kaip atrasti dalykus už kuriuos galiu būti dėkinga(s)? Šis klausimas ypač aštriai kyla tuomet, kai išgyvename sudėtingesnį gyvenimo laikotarpį.

Gera žinia ta, kad dėkingos galime būti kiekvieną dieną, nes kasdien įvyksta maži stebuklai, kuriuos tereikia pastebėti, užfiksuoti. Kas mes būtumėme be tų puikių gyvenimo akimirkų? Žmonių, kurie mus įkvepia. Mūsų sveikatos. Mylimų ir mylinčių žmonių. Rytinio puodelio kavos ar arbatos. Atgaivinančio miego. Malonių netikėtumų net iš visai nepažįstamų žmonių. Koks būtų gyvenimas be visų tų mažų ir didelių dalykų, kuriuos mes dažnai priimame kaip savaime suprantamus?

Pastebėti dalykus, už kuriuos esu dėkinga(s) yra lengva, tereikia trupučio žinių, praktikos. Jei dar yra ir aplinkinių palaikymas – ši praktika kuria stebuklus gyvenime. Įvertinti tą gėrį, kuris yra aplinkui dažnai sunku. Ypač todėl, kad aplinkoje dažnai girdime tai, kas blogai, kur skauda ir ko trūksta. Skųstis ir dejuoti yra lengva. Surasti kur yra blogai – dar lengviau. Bet ar bandėte suskaičiuoti kiek paprasto gerumo yra kiekvieno(s) mūsų gyvenime? Ir už visą jį galima dėkoti, reikia tik sustoti akimirkai ir pastebėti.

Aš turiu ritualą – kiekvieną vakarą perbėgu mintimis dieną ir padėkoju už mažus, net savaime suprantamus dalykus. Už vaikų juoką, sėkmę, naujas pažintis, įdomų pokalbį, kliento atradimus, saulę danguje, auksu nusidažiusius medžius.

Tokia kasdieninė praktika mane išmokė pamatyti smulkmenas, kurių skubėdama nepastebėdavau ir neįvertindavau. Ne tik mintyse įvardinu dalykus, už kuriuos esu dėkinga, bet ir užrašau juos.

Mūsų smegenys taip veikia, kad ką daugiau praktikuojame, to daugiau pastebime, įgundame daryti. Net moksliškai įrodyta, kad dėkingumo praktika pakelia nuotaiką, sumažina streso lygį, stiprina imunitetą, mažina kraujo spaudimą ir stiprina socialinius ryšius.

Būti dėkinga yra net ne veiksmas, o gyvenimo būdas. Dėkingas žmogus geba priimti tai, ką kiti žmonės ar gyvenimas jam suteikia, kaip dovaną arba potencialią dovaną. Dėkingi žmonės ne tik priima dosnumą, bet ir dalinasi. Dėkingumas nukreipia mūsų žvilgsnį į tai, kas yra mūsų gyvenime gerai ir gražu. Tai kuria žmogaus charizmą. Aplink tokį žmogų buriasi žmonės, nes jie nori kurti kartu.

Jei to dar nedarote, kviečiu pradėti rašyti savo dėkingumo knygą. Kai bus sunkesnės dienos, prastesnė nuotaika, atsivertę šią knygą pasisemsite geros nuotaikos, pozityvumo, išlįsite iš destruktyvių minčių ir pasisemsite energijos judėti pirmyn.

Kviečiu išbandyti, praktikuoti tai bent dvi savaites kasdien ir stebėti, kas ir kaip keičiasi jūsų gyvenime, savijautoje, nuotaikoje, mintyse.


138 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page