Ieškoti
  • Giedre Skupiene

5 priežastys rašyti dienoraštį

Minčių užrašymas po sunkios dienos gali padėti pažiūrėti į įvykius tarsi iš šono ir jaustis sėkmingu.Rašyti dienoraštį yra smagu, įdomu ir naudinga. Tam reikia tik trupučio savidisciplinos ir savistabos bei, žinoma, sąsiuvinio ir rašymo priemonės. Procesas yra labai paprastas: kiekvienos dienos pabaigoje pagalvoti, kas man šiandien pavyko, o kas – ne bei kas įvyko per dieną bendrai, kokios lydėjo mintys ir emocijos. Dienoraštyje užrašome savo gyvenimo istoriją. Galite susikurti sau tinkančią struktūrą, bet puikiai tinka laisvas minčių išrašymas, kuris paprastai trunka iki 15 minučių. Kartais tai gali būti proza, o kartais punktų sąrašas. Stebėdama save supratau, kad svarbu ne tik, ką rašau, bet dar svarbiau, kad tai darau. Kad pamatytumėte dienoraščio rašymo naudą, jį reikia rašyti kasdien bent pora mėnesių, o tada, esu tikra, tai bus tapę įpročiu, kurio nauda bus akivaizdi, ir tam rasti laiko bus nesunku, kaip ir kitiems prioritetiniams dalykams. Po kurio laiko galėsite peržvelgti savo užrašus, kad pasidžiaugtumėte pasiekta pažanga, augimu ir laimėjimais.

Štai 5 priežastys, kodėl verta rašyti dienoraštį:


1. Užfiksavimas ir paleidimas

Geras jausmas yra atskleisti savo dieną užrašant tai, kas įvyko. Taip sukuriame mažą stebuklą, kai tai, ką užrašome tampa labiau realu ir mes tai suvokiame, prisimename daug geriau. Abejoju, kad prisiminčiau bent pusę to, ką galvojau, padariau per dieną, jei to neužrašyčiau dienos pabaigoje. Reguliarus rašymas suteikia saugią galimybę paleisti per dieną susikaupusį stresą ir atsipalaiduoti. Dienoraščio rašymas leidžia dar kartą išgyventi patirtus įvykius saugioje aplinkoje, išanalizuoti juos be baimės ir streso. Tai augina sąmoningumą gyvenime matant pasikartojančias situacijas ir spąstus į kuriuos vis pakliūvame. O tai padeda mums augti kaip asmenybei ir savo srities profesionalui. Tai taip pat padeda atsakyti į daugeliui vis iškylantį klausimą: „Kur dingo mano dienos laikas?“ Rašymas skatina rasti loginius ryšius tarp minčių ir giliau paanalizuoti, o tai augina kūrybiškumą, kurio nepasiektumėme tik mąstydami ar svajodami.

2. Sąžininga apžvalga

Jei jūs nors kiek panašūs į mane, tai sudarote sąrašą darbų, kurie turi būti padaryti per dieną, savaitę, mėnesį. Esu turėjusi dienų, kai rytą pradedu su 15 darbų sąrašu, o baigiu su 13 darbų, kurie vis dar likę sąraše... Įprotis peržvelgti dieną ir užsirašyti svarbiausias mintis, jausmus ir įvykius, padeda man atrasti dalykus, kuriuos padariau, bet jų nebuvo sąraše. Ar kiti dalykai buvo tiek pat svarbūs, gal net svarbesni už buvusius sąraše – sąžiningo pokalbio su savimi tema ir pagalba tolesniame darbų planavime.

3. Laimėjimų užtvirtinimas

Mes dažnai pamirštame dalykus, kuriuos padarėme per dieną, ir tam yra daug priežasčių. Nuo ankstyvos vaikystės mus įpratina manyti, kad tai, ką padarėme, nėra taip svarbu, kaip tai, ko nepadarėme. Todėl tai, ko nepadarėme, mums atrodo daug svarbiau tiek darbe, tiek socialiniuose santykiuose. Mes automatiškai nustumiame į šalį tai, ką padarėme vos tik baigiame, ir rūpinamės, nerimaujame dėl to, ko nepadarėme. Tuo tarpu pasidžiaugimas, užfiksavimas to, ką padarėme, ko pasiekėme suteikia energijos, motyvacijos, jėgų. Kai užbaigiame dieną užtvirtindami sėkmę, tai suteikia mums didelį postūmį pradėti kitą dieną energingai ir pakilios nuotaikos.

4. Pasikartojančių klaidų mažinimas

Kartojant tą patį daugybę kartų, sunku tikėtis vis kitokio rezultato. Labai lengva eiti kasdien tuo pačiu keliu, elgtis, kalbėti, mąstyti taip pat net nesusimąstant kas vysta ir koks to rezultatas. Taip pakliūvame į šabloniško elgesio, mąstymo spąstus. Ypač didelė pagunda yra išbraukti iš gyvenimo ir minčių savo sunkias dienas, tačiau būtent jas reikia gerai prisiminti ir išanalizuoti, net jei tai ir nėra malonu. Permąstymas to, kas nepavyko ar pasisuko ne ta linkme, išanalizavimas kokia buvo mūsų reakcija (mintys, žodžiai ir veiksmai), yra būtinas, kad tai nepasikartotų. Dienoraščio rašymas tam tinka tiesiog tobulai. Patirties išrašymas ne tik padeda ją apmąstyti, bet taip pat atskleidžia galimybes, kurios nėra akivaizdžios iš pirmo žvilgsnio, o tai skatina su nauja energija judėti pirmyn.

5. Nauja dienos perspektyva

Dienoraščio rašymas dienos pabaigoje suteikia dienai perspektyvą, išbaigia ją. Užrašant tai, kas įvyko per dieną, galime atrasti, kad nežiūrint to, kad jaučiamės pavargę ar atrodo, kad diena buvo prasta, joje buvo daug gerų, sėkmingų, malonių dalykų ir pasiekimų, tiesiog keli sunkumai užsifiksavo mintyse kaip svarbesni, nei visa kita. Pažiūrėjus į tai iš šalies, atrasime, kad iš tiesų diena buvo puiki: yra dėl ko pasidžiaugti ir ko pasimokyti. Požiūris lemia labai daug.

Daugelis pastebi, kad dienos lekia vis greičiau ir greičiau. Tokiame laike dar svarbiau stabtelėti, atsikvėpti ir pastebėti, kas vyksta gyvenime. Dienoraštis padeda tyrinėti, pažinti ir suprasti, o tada galime keisti tai, ką nusprendžiame. Pažvelgdami į savo dienas tarsi iš šono, mes sugebėsime pasimokyti iš savo klaidų ir iš širdies pasidžiaugti savo laimėjimais.

To ir linkiu kiekvienam.

Peržiūrų: 38
Kontaktai:

Linkmenų g. 34-229,

Vilnius

LT-08217

​​

Tel: +37065030009

giedre@gyvenimoraktas.com

Draugaukime socialiniuose tinkluose!

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram